Domů

Běsnění 2011: Bitva na Něvě

Jarl Birger Olafsson hleděl na moře a mlčky pozoroval nakládání lodí. Za několik dní budou moci vyrazit. Král jeho výpravě přeje. Sám má zítra přijet s biskupem do tábora požehnat tažení. A on se brzy stane královským místodržícím v Novgorodu. Bohatém městě, které kontroluje polovinu obchodu ve východním Baltu. Bez boje to nepůjde, ale přece má ve městě své lidi, vítězství a sláva jsou zaručeny. Na moři se spojí s posilami od Řádu. Ne, že by byly potřeba. Novgorodští kupčíci nebudou chtít riskovat obléhání, které by škodilo dlouho obchodu, a vypochodují z hradeb. Tam je nepřipravené naši rytíři lehce rozdrtí…

Ve stejné době kníže Alexandr nepokojně procházel komnatou sem a tam. Hlupáci! Oni ho vážně zabili dřív, než jim řekl kdo ho poslal! Jediné co teď ví je, že ten podezřelý trhan měl v měšci dost zlata na to, aby si koupil přízeň nejednoho z bojarů. A u sebe pergamen s náčrtem města a popisem v latince. Mají mezi sebou zrádce. Ale pro koho pracuje? Pro Řád? Nebo Švédy? Možná pro oba, mají v mnohém podobné zájmy. Nejspíš chytají další tažení na východ. Ale kdy? Tolik otázek. A jediné jasné je, že další nepřítel se blíží od jihu. Tatarský chán zatím posílá jen vyjednavače, ale pokud odmítne přijde vojsko jaké Rus neviděla od časů Svjatoslava a spálí Novgorod na popel, jako to udělali v Kyjevě a jinde. Ne, musí uhájit město za každou cenu. A proti všem.

Třetí ročník už tradiční dřevárny Moravskoslezského kraje, která navazuje na slavnou sérii Osídlení Islandu se odehraje 26.3. v Opavě u Stříbrného jezera. Tam se střetnou v nesmiřitelné bitvě dvě vojska. A zamíchají kartami osudu.

Jeden zvítězí, druhý padne. A i Ty rozhodneš o tom, kdo to bude. Svou odvahou rychlostí, lstí a silou. Ty rozhodneš o tom, kdo z panovníků si dá v hospůdce u jezera vítězné pivo a kdo půjde brečet za roh!

Další informace můžete nalézt na stránkách akce: http://besneni.mojeokoli.cz/

Komentáře 19.02.2011. 14:10

Inception Live - pozvánka

Náš příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy již lidstvo objevilo pokročilé techniky pro vstup do lidských snů. Přední společností v této oblasti je Cobol Engineering, která se rovněž podílí v boji proti celosvětovému terorismu. Nedávno byla zajata skupina 4 teroristů, kteří ve svých myslích skrývají důležité informace, na jejichž získání záleží osud lidstva. Proto Architekt fy Cobol pečlivě navrhl řadu jedinečných snových prostředí. Tvoji úlohou bude jako člen malé skupiny Cobolu se postupně vnořit do všech snů a nalézt v nich ukrytá tajemství. Čekají tě různorodá prostředí jako např. středověká mučírna, orientální čajovna a další.

Více informací naleznete na www.inception-live.cz

reklama

Komentáře 25.01.2011. 14:08

Warhammer IV: masakr u dolu

http://warhammer-pk.ic.cz/

Déšť bičoval krajinu a nic nenasvědčovalo že by měl ustat, už nějakou dobu pochodujem s trpaslíky naproti vozu se zlatem, je to divné že zlato putuje k dolu a ne od něho, ale to neřeším. Jsem spokojen že jsme ty malé vousaté potvůrky předešli a cesta není díky tomu ještě tolik zablácená. Za chvíli toho ale začnu litovat. Z okolních lesů se na nás vyřítí orčí a gobliní hordy, zvědové nelhali a velitelé udělali dobře, že jsme se dali s trpaslíky dohromady, nicméně ani to nám nestačí. Jsme zmasakrováni a kromě vody zem skrápí i krev, v okolí dolu nastávají těžké časy moc těžké.

Číst dále Komentáře 17.09.2010. 00:00

Kde říct lidem dělám boží akci

Nedávno mi přišel do pošty email ve stylu. Ahoj jsme odsud je nás hodně a plánujeme udělat akci, přijel by jsi. Dnes tedy v krátkém článečku napíši jak dát o své akci vědět. Pokud něco děláte pro veřejnost, tak si myslím že v internet propagaci akce nesmíte minout tři, popřípadě čtyři stránky (počítate-li i s účasti bojovníků že slovenska)

1. Hofyland hlavní klub který nese název Absolut Dřevárny - HLAVNÍ KLUB - ankety, pozvánky na akce tenhle klub navštěvuje 594 lidí, doporučuji hodit akci ještě do klubu v místě kde se akce koná. Jako bude v Ostravě tak do klubu dřevárny – Ostrava. Vřele doporučuji naučit se vkládat odkazy, obrázky, jak na to je popsáno v helpu. A netapetovat další kluby, není nic trapnějšího a pěkně si kazíte image akce, když v každém klubu na téma dřevárny a larpy hodíte reklamu na svou akci.

2. Dřevárny.cz tady do kalendáře, v březnu 2010 jsme měli průměrnou návštěvnost 132 unikátní |IP za den. Není to moc, nicméně pokud nováček hledá informace o dřevárnách tak určitě ho vyhledávače dovedou i k nám. Pokud potřebujete nějakou lehkou orientační registraci , aby jste věděli kolik lidí dorazí , tak to náš kalendář umožňuje. Nezapomeňte, ale na svých stránkách vložit odkaz na registraci. Jako majitel akce v kalendáři můžete špatné registrace mazat. (kliknutím po přihlášení na x)

3. Larp.cz nejrozsáhlejší kalendář akcí, bývalý ASF

4. Slad.sk slovenská obdoba dvou výše uvedených portálů

Určitě bych nespoléhal na propagaci akce jen na jednom popsaném medii, jen na facebooku, č i vašich stránkách.Nechci se rozepisovat co by měly obsahovat stránky. Ale informace či zvadla by měli určitě mít: kdy, kde, co od akce čekat (bude se bojovat, bude se pochodovat, hrát atp…) popřípadně přidat nějakou legendu, obrázek. Vždyť zvadla či zápis do kalendáře je vaše první oslovení vašich účastníků a jaký o organizátorech získá první dojem. A věřte že první dojem je hodně důležitý .

Pokud víte ještě o dalších místech tak neváhejte a pište článek o ně doplním.

Komentáře 16.04.2010. 00:00

Příběhy Impéria - nová česká hra na hrdiny

Příběhy Impéria jsou novou českou hrou na hrdiny, hrou, která vám nabízí příběhy, jež můžete prožívat vy sami. Neobyčejné osudy a tajemná vyprávění, která můžete odhalit se svými přáteli. Na vlastní kůži prožijete dobrodružství, která jste si vždy přáli zažít!

Příběhy Impéria se odehrávají v tajemném a čarovném viktoriánském světě devatenáctého století, v době, kdy britské Impérium vládne mořím a pevninám. Londýn zakrývá dusivý dým továren a výhní, pára roztáčí kola průmyslové revoluce. Stará magie však stále proudí zemí. Anglickými ulicemi, studenými a vlhkými v nočním vzduchu, procházejí mágové, skřítci provádějí své kousky a mezi lidmi žijí své životy v kabátech a cylindrech skřeti, faunové a další stvoření, která dnes známe jen z vyprávění.Ponořte se do světa plného kouzel a tajemna, vydejte se do cizích krajů, objevte podivné země a zažijte podivuhodná dobrodružství. Příběhy Impéria Vám otevírají brány k nesčeným příběhům. Můžete prozkoumat tajuplnou Zemi kouzel, kde vládnou Sídhe, a zapojit se do sporů jejich knížat a lenních pánů nebo jen odhalovat tajemství Férie, kde doposud nestanula noha člověka. Můžete se postavit do čela armád Jejího Veličenstva a bojovat pro slávu Impéria, pod plnými plachtami pronásledovat arabské korzáry, či vést lodě do sevastopolského přístavu vstříc ruské flotile, zatímco kanony pálí plné boční salvy. Můžete se vžít do role detektivů Scotland Yardu a pustit se po stopách temného přízraku Jacka Rozparovače nebo naopak naplánovat a uskutečnit velkou vlakovou loupež.

Hrabě Drákula přijíždí ze zasněžených transylvánských hor do Londýna, profesor Frankenstein pracuje na oživení svého netvora a Fantom, krytý maskou, prochází podzemím pařížské Opery. Vraždy, tajemná zmizení, podivné rituály, zlá magie a bytosti, které obcházejí ulice i prastaré anglické hvozdy, jsou zde na denním pořádku. Mocné domy mágů vedou své spory a občas i boje v sychravých britských ulicích i na podivných stezkách kouzel. Různé frakce v parlamentu a Sněmovně Lordů se snaží získat vliv a prosadit své záměry a často se za politikou skrývají smrtící a nebezpečné intriky a konspirace.

Příběhy Impéria vychází jako barevná, plně ilustrovaná, téměř dvousetstránková kniha, s více než stovkou původních ilustrací. Krom samotných pravidel hry zde naleznete popis viktoriánského světa, pojednání o vedení hry a příbězích, téměř tři desítky zápletek připravených pro vaše hry, vzorový příběh a mnoho dalšího!

Hru vydal Jiří Reiter (Skaven) v nakladatelství Mytago, prodej a distribuci zajišťuje fantasyobchod.cz, tel. 774 421 641, mail: info@fantasyobchod.cz.

Hru můžete objednat na fantasyobchod.cz společně se stylovými kostkami a dalšími doplňky.

http://imperium.mytago.cz

Komentáře 06.04.2010. 00:00

Videa a trailery z bitev a larpů

Některé povedená vieda a trailery z bitev a larpů

Je mi až smutno, že se více na bitvách netočí videjka. Dle mého by lidé co rádi točí měli co a účastníci se zase rádi kouknou na sebe. Zpětně zavzpomínají, pochlubí se. Já jsem osobně zažil snad jen jednou, že někdo vyrazil s kamerou a měl cíl udělat z bitvy nějaké video. Většina videí jsou spíš vedlejší produkty foťáků a sestřiháni toho mála. Ale i tak tu máme pár povedených kousků co stojí za to.

Ve světě youtube asi nejznámější český snímek je

Larp Battle for Azeroth trailer,(2006 680 000 vzhlédnutí mluví za vše)sestřih z Bitvy na polích Pellenoru z loňska, ukazuje krásu téhle bitvy, jak kostýmově tak tvrdším bojem, tak skvylými účastníky.

Czech LARP battle of Pelennor Fields (Pellenor 2009 1 500 vzhlédnutí)mladičký snímek bitva Úsvit jara - Knights of Honor (2010 500 vzhlédnutí)Dokument Dřevárny (2009 4 300) pěkně popisuje co dřevárny jsouopravdu skvěle je natočený trailer k Larpy Systém projekt (2009 900)Některé pozvánky nemají chybu, viz na zombárnu Poslední kolna která proběhne v dubnu

Komentáře 29.03.2010. 00:00